Co potřebuje kočka domácí?

18.3.2020 Od Off

Než se rozhodnete si domu přivést novou kočičí spolubydlící, pořádně se na její příchod připravte. Možná jste měli v plánu zvolit opačný postup a pořídit až to, co bude Vaše kočička potřebovat. Věřte ale, že když ji přivedete rovnou do hotového, určitě uděláte lépe, protože pro kočičky je každá změna stresující.roztomilá kočka
 
První, co je třeba vybrat, je pořádný záchod. Pokud budete mít doma kotě, je vhodnější nízký a otevřený, aby se tam koťátko lépe dostalo. Pro zkušenější kočičku už můžete zvolit klasickou uzavřenou toaletu s dvířky. Vždy je však potřeba, aby byl záchod dost veliký a Vaše kočka se v něm mohla otočit. K záchodu si nezapomeňte pořídit pevnou lopatičku, kterou se Vám bude dobře čistit.
 
Aby záchod fungoval, tak jak má, bude potřeba do něj pořídit speciální písek. I zde se nevyplatí úplně šetřit. Kvalitnější písek bude méně zapáchat. Pokud pořídíte hrudkující písek, ušetříte si tím práci i čas při jeho čištění.
 
Další důležité rozhodnutí, které budete muset učinit, bude výběr druhu a typu krmiva. Ať už budete kupovat granule, či konzervy, zajímejte se o jejich obsah. Díky kvalitnímu a vyváženému krmivu bude vaše kočička nejen spokojenější, ale především zdravější. Že krmivo Vaší kočce sedí poznáte dobře na její srsti, která bude krásně lesklá.kočičí misky
 
A co dalšího ještě bude Váš mazlíček potřebovat? Škrabadlo na broušení drápků. Co nejvíce úkrytů, kam se bude moci v případě potřeby schovat. Postačí papírová krabice nebo přepravka. Určitě nezapomeňte na hračky, které Vašemu miláčkovi pomohou vybít přebytečnou energii. Chutné mlsání na odměny. Misky na vodu a žrádlo. Hřebínek na vyčesávání chlupů. Přepravku na převoz. Zde opět myslete na to, aby byla dost prostorná. A hlavně dostatek Vašeho času a pozornosti.
 
Přijde Vám toho hodně? Věřte, že až si Vás Vaše kočičí princezna omotá kolem prstu, nejen že byste ji snesli modré z nebe, ale většinu svých věcí ji dobrovolně a rádi přenecháte.