Doprovod na večerní procházky

2.7.2017 Od Off

Když jste si vybírali bydlení, velmi se vám líbila lokalita, která je na okraji města. Na autobusovou zastávku jste neměli z bytu daleko, stačilo jen projít upraveným a rozlehlým parkem, do obchodů a na úřad jste také došli pěšky. Ale co vypadalo velmi hezky v létě, získá na podzim a v zimě zcela jinou tvář. Najednou vám připadá velmi nebezpečné procházet se parkem ve večerních hodinách, avšak jiná cesta k vašemu bytu nevede. A bohužel pracujete na ranní a odpolední směnu. Nemáte tak jinou možnost, než zdolávat temný park téměř každý den.

sebeobrana

Několikrát jste i zvažovali, že absolvujete alespoň základní kurz sebeobrany, avšak si nejste jistí, zdali byste se dokázali útočníkovi ubránit i se znalostí základních obranných chvatů, kopů a úderů.

Není možné, aby vás každý den někdo čekal na zastávce a dělal vám doprovod při cestě domů. Je nutné zajistit si kapesního ochránce. Nemluvíme však o zbrani v pravém slova smyslu, máme na mysli elektrické paralyzéry. Ty jsou dostupné i bez zbrojního průkazu a jsou velmi spolehlivé. Pro vaši osobní ochranu jsou velmi vítaným pomocníkem, jelikož je snadno schováte do kabelky, nebo do kapsy.
Je třeba využít momentu překvapení, útočníka odrazit a rychle si přivolat pomoc nebo utéci do bezpečí. Paralyzér útočníkovo zdraví nijak nepoškodí, vám však dá možnost zajistit si vlastní ochranu.

ochrana

Bohužel žijeme v době, kdy výskyt kriminální činnosti narůstá a je jen otázkou času, než si vás na vašich pravidelných procházkách parkem někdo vytipuje jako možnou oběť. Na takovou chvíli nečekejte a buďte připraveni se bránit!

Elektrické paralyzéry se prodávají v mnoha provedeních a některé dokonce nerozeznáte od předmětů, které při sobě běžně nosíte. Například mobilní telefon, nebo kapesní svítilna. Za kapesní svítilnou se však může ukrývat účinný osobní ochránce.