Když vynález opravdu pomáhá

4.11.2023 Od Off


Vynalézaví lidé dovedou svůj tvůrčí potenciál zaměřit na praktickou stránku našeho života a napadají je myšlenky, které některým z nás unikají pozornosti. Třeba takové docela prosté posezení v kanceláři. Mnoho lidí tráví sedavým zaměstnáním více než třetinu celého dne, a to je již na pováženou, za tu dobu se vám špatně prokrvují zatížené části těla, máte namožené svaly, šlachy a svalové úpony, a to se také přetěžováním nervových vláken projevuje na samotném pracovním výkonu. Mohou za to zejména molitanové sedáky, a to i tam, kde jde vysloveně o ergonomické řešení pracovní otočné a seřizovatelné židle.

kancelářské židle

Kdybyste však molitan nahradili něčím jiným, co se lépe přizpůsobí tvaru sedací části těla, nebude způsobovat tlakovou deformaci svalové tkáně a bude zároveň prodyšné, bude to velká výhra pro každého, kdo si připadá, že se svou pracovní židlí snad i srostl.

moderní kuchyně

S tímto řešením přišli na trh někteří vynalézaví jedinci, co si nenechali líbit nepříjemnosti běžného molitanu (polyuretanu), a vytvořili sedák Libella Seat Mono v rámci Libella Life. Můžete od něj očekávat přesně to, co by měla poskytovat vaše židle, křeslo či taburet – příjemné posezení po dlouhou dobu při práci na počítači nebo výtvarné činnosti nad pracovní deskou, ať už trávíte svůj pracovní čas kdekoli. Sedák je vyroben z tzv. pěněného latexu, výchozí surovinou je přírodní kaučuk, tedy materiál zdravotně zcela nezávadný, bezproblémový a hypoalergenní.

Sedák je natolik univerzální, že jej můžete využít na mnoha místech, a možná i tam, kde byste sami neočekávali. Kromě kancelářského křesla jej lze pokládat na kuchyňskou židli, na dubovou lavici na chalupě, v autě na sedadlo při delších cestách, a stejně tak v autobusu nebo ve vlaku. Poslouží i dětem při hraní a vaší návštěvě, pokud se s ní chcete posadit na koberci a hrát tu deskové hry nebo skládat puzzle.