Kotel do nemovitosti

7.5.2022 Od Off

Teplo v zimě

Když nám v zimě napadne sníh, tak si můžeme užívat různých radovánek, ovšem teploty klesají klidně hluboko pod nulu. Kdybychom doma vůbec netopili, tak se klepeme zimou a museli bychom být stále dobře oblečení. V mnoha nemovitostech ve městech je navedené ústřední topení. Platíme za něj účty, ale zase se o nic nemusíme starat, protože otočíme kohoutkem a radiátor nám začne topit. Na vesnicích a podobně však taková možnost není, a proto si musíme poradit jinou cestou.

hoření dřeva

Bude zapotřebí zakoupit si vlastní kotel, abychom s ním celou nemovitost pohodlně vytopili a při nízkých teplotách venku nám bylo stále uvnitř stále dobře. Na výběr je více druhů, přičemž volba pro nás vhodného záleží na více věcech. Musíme myslet i na současnou situaci ve světě, protože nikdo neví, jak to bude s plynem do budoucna a ostatní druhy energii také zdražují. Následně rozhoduje také zateplení nemovitosti, počáteční investice a náklady při provozu.

Elektrický kotel

Topení v domácnostech bylo realizováno dříve především hlavně přes tuhá paliva, kam řadíme dřevo a uhlí. I dnes má spousta lidí tento typ kotle, ale musíme sledovat jehož emisní třídu. Ty jsou zavedeny kvůli tomu, aby do ovzduší nebylo zbytečně vypuštěno mnoho emisí. Pokud si štípeme a řežeme dříví sami, tak ušetříme, ale stojí nás to jisté úsilí. Takové topení plynem je bez práce, ale zase se moc neví, jak to s ním bude do budoucna.

elektrický stožár

U nových a dobře zateplených rodinných domech se můžete setkat s kotlem na elektřinu. Pokud si jej chcete pořídit, tak si nechte udělat kalkulaci, kolik by Vás stál jeho provoz. Nemusíme sice stavět komín a podobně, ale elektřina není nejlevnější. Pokud už Tento typ kotle máte, tak je potřeba provádět jeho revize. Revize elektrokotle cena je nízká, protože nás může zachránit před velmi vysokými škodami. Od elektroinstalace vzniklo mnoho různých požárů, takže ji nepodceňujte.