Tapetou ke změně

23.12.2019 Od Off

Tapety na zeď jsou víceméně stále populární. Tyto dekorativní doplňky všech velikostí padnou do všech interiérů. Změní vzhled díky úžasným designům, vnesou originální atmosféru. Romantické, retro, dekor dřeva či kamene. Tady ale pozor na vhodný výběr, který je velmi důležitý. Je nutné zvážit rozměry pokoje, k čemu je určen, světelné předpoklady, ale také okolní zřízení interiéru.
Veselé tapety do pokojíčku
V nabídce specializovaných obchodů a e-shopů si můžete vybrat od vliesových, vinylových, papírových tapet, fototapet na zeď i na kuchyňskou linku, lednici či podlahu, dále samolepicí dekorace na stěny až po 3D tapety pro děti z veselých barev a motivů.
Nalepit vliesové tapety je velmi jednoduché. Lepidlo se nanese přímo na stěnu, když se objeví drobné bubliny, není třeba panikařit. Snadno je lze vytlačit hadříkem nebo válečkem. Lehce se omývají, jsou stálobarevné, mohou mít příjemnou povrchovou strukturu, mají tepelné i zvukové izolační vlastnosti a práce je daleko méně náročná, než je tomu u papírových tapet.
Vinylové tapety na zeď jsou vyhledávané pro svou vysokou odolnost vůči mechanickému poškození a lehkou údržbu. Tepelně izolují jen částečně. Díky svým vlastnostem jsou také vhodné do místností s vysokou vlhkostí. Vyrábějí se z PVC a spodní strana může být papírová nebo vliesová. Nespornou výhodou je použití také na nerovné, popraskané povrchy. Jejich provedení umí schovat nedostatky na stěnách.
V případě, že chcete být opravdu originální, jsou možnosti výroby fototapety na míru ze soukromých fotek. V tomto vzoru lze vyhotovit dokonce i záclony nebo závěsy. Obrazové tapety umí vytvořit úžasné velkoplošné dekorace, například v motivu cihlových či kamenných zdí, barevná nebo černobílá světová města, moře, pláže a další fascinující přírodní výjevy.
Praktické řešení pro renovaci dveří, nábytku, kuchyňské linky i koupelny jsou právě samolepící tapety. Vybírat lze z jednobarevných fólií, imitací dřeva a přírodních materiálů, protisluneční clony. Jsou vhodné tedy i do oken, kdy zajistí soukromí a pomohou proti slunci.
Tapeta s motivem dřeva
Samolepicí fototapety můžete využít pro kuchyňskou linku, na lednici i na podlahu a vaše kuchyně dostane nový neotřelý výraz.
Toužíte po nové podlaze? Není problém. Levnou, jednoduchou, rychlou variantou  jsou samolepicí podlahové PVC čtverce.
Z dalších možností, jak ozvláštnit váš dům či byt jsou vitrážní samolepicí fólie a samolepicí tapety do koupelny, tapetové a samolepící bordury, samolepící silikonové 3D mozaiky.