6 tipů na tajná místa v Praze, kam se musíte podívat

10.4.2020 Od Off

Myslíte si, že znáte Prahu jako své boty? Možná vás za pár chvil vyvedeme z omylu. Město Praha přímo oplývá historickými a turistickými zajímavostmi, ale přesto stále ve svém překrásném nitru ukrývá mnoho míst, o kterých jste nejspíš neslyšeli, nebo nejsou dostupná v rámci rušného městského centra. Za některými je potřeba popojet trochu mimo centrum nebo se nacházejí až za Prahou. Proto doufáme, že k jejich objevování zvolíte adekvátní dopravní prostředek a necháte se jimi unést. Pokud nejste přímo z Prahy, doporučujeme si před návštěvou zabookovat hotel na Praze 5, který bude vašim startovním bodem při každém výletu.

jedoucí tramvaj
Které skvosty našeho hlavního města rozhodně nesmíte minout?

  1. Vyhlídka Máj. Možná jste o ní již slyšeli, přesto však patří k jednomu z nejkrásnějších míst v okolí Prahy, kam byste měli zavítat. Jedná se o vyhlídkové místo na skále, pod kterou se vám otevře pohádková krajina a podkova řeky Vltavy i zalesněné oblasti kolem ní. Poutavá v jakémkoli ročním období.
  2. Tetín a vyhlídka svatý Jan pod Skalou. Další vyhlídkové místo, které je kousek za městem a na které je potřeba si trochu vyšlápnout nemalý kopec. Stojí to však za to!
  3. Vyhlídka Baba. Trochu více industriální pohled na části města, které nejsou vidět na první dobrou, avšak jsou také velmi zajímavé. Nachází se v Dejvicích a na úpatí skály, ze které se budete dívat, nemůžete minout zříceninu z dob minulých.
  4. Chotkovy sady a vyhlídka na Letné. Pokud jste došli až na Letnou a jdete se podívat ke slavnému Kyvadlu, určitě se mrkněte i na vyhlídkové místo v Chotkových sadech, které je sice trochu ukryté, nemělo by však být zapomenuto.
  5. Stadion Strahov. Baví-li vás industriální místa, ze kterých tak trochu dýchá post-apokalyptická nálada a nestojíte-li jen o vyšperkované turistické atrakce, pak byste se měli podívat na strahovský stadion, který je velmi zajímavý, byť trochu depresivní odkaz na minulost.
  6. Obora Hvězda. Trochu dále od centra, ale pořád ještě ve městě je obora, která přímo vybízí k pikniku v trávě nebo k procházce stromovou alejí.

pražská architektura
Vyberte si svůj pokoj v hostelu v Praze 5 ještě dnes a vydejte se vstříc dobrodružství, na která rozhodně nezapomenete.