Covid-19, kde se vzal?

11.3.2020 Od Off

Od té doby, co se v televizních novinách objevil tento incident, lidé začali šířit paniku. Po tom, co se dostal až k nám, do České republiky, občany zajímá, jak se proti němu chránit. Je to vlastně úplně stejné, jako byste se chtěli chránit proti jakémukoliv jinému virovému onemocnění. Měli byste dodržovat hygienu, nekýchat a nekašlat do ruky, ale do rukávu, a vyhýbat se styku s lidmi, kteří vykazují nějaké příznaky. Jak ale Coronavirus vznikl?
Je tu několik teorií, ovšem nevíme, která je pravdivá.

vir, Coronavirus

  1. Přenos je ze zvířat

Jelikož Číňané si rádi pochutnají na věcech jako jsou netopýři, je tu možnost, že nesprávně tepelně upravený netopýr, nebo celkově tyto „pochoutky“ a jejich hygiena s tímto spojená, mohla tuto chorobu započít.žena, rouška

  1. Laboratoře

Druhou variantou vzniku jsou pokusy v laboratořích, které tento virus zkoumali. Bohužel se ale nějakým způsobem dostali ven (utekly myši?) a nakazili první oběti.
Ať už to je, jak je, bude potřeba hlavně zachovat klid. Nehroutit se z toho, že vás to může dostat, protože opravdu nemusí. Důležité ale je, abyste dodržovali nařízení vlády a prevenci. Pokud nemusíte, nevycházejte ven. Když už je to nutné, choďte s rouškou či něčím, co vám zakryje nos a ústa. Spousta lidí si teď vyrábí domácí roušky, kterými můžete pomoci i ostatním tím, že jim je ušijete. Dalším dobrým skutkem může být nákup pro seniory, kteří by na ulici vůbec vycházet neměli. Do obchodu si vezměte navíc i rukavice a kupujte spíše balené potraviny. Nikdo neříká, že vás to 100% ochrání, ale tím, že všichni budeme takto zodpovědní, zabráníme možnému šíření nákazy. Pokud by vás zajímalo více, podívejte se na stránky vlády.
Školáci se radují, ale naše kulturní dění musí být tímto pozastaveno, doufejme, že ne na dlouho. Dělejte vše pro to, aby vaše zdraví bylo v pořádku, a to ať už fyzické, nebo psychické.