Jaké výhody mají PVC dveře?

17.7.2020 Od Off

Není pochyb o tom, že dveře jsou jedny z největších lidských vynálezů, a pro naše předky znamenaly doslova revoluci. Proč? Protože pomohly držet predátory i déšť či sníh nebo vítr venku a v zimě teplo uvnitř. Také se staly ochranou proti zlodějům.

Za století historie byly vyráběny z mnoha materiálu, avšak tím zdaleka nejběžnějším, který přetrval až dodnes, je bezesporu dřevo. A není divu, správně impregnované má ty nejlepší vlastnosti, které je pro tento účel předurčují.

zelené plastové dveře

Přesto se nyní dostává pozornosti i jiným materiálům. Jedním z nich je kov, který se pro svou vysokou odolnost používá zejména u bezpečnostních dveří. U těch běžných však není příliš obvyklý, a to hlavně pro svou vysokou tepelnou vodivost – jak si může vyzkoušet každý, kdo v horkém létě či ledové zimě sáhne například na venkovní kovové zábradlí – a vysokou výrobní a tedy i pořizovací cenu.

Posledním materiálem, o kterém se tu zmíníme, je plast. Ten, ač je stále vytlačován dřevem, si získává na popularitě. A není divu, koneckonců má řadu výhod.

Tou první, kterou například PVC dveře Vsetín mají, je jejich pořizovací cena. Ta je totiž nižší, než u jiných druhů. Je to proto, že náklady na jejich výrobu, především tedy pořízení materiálu, jsou podstatně nižší.

To samozřejmě není vše. Jejich předností je i odolnost vůči vlhkosti. To znamená, že mohou být použity i na takových místech, jako jsou skleníky či koupelny, kam se dřevo příliš nehodí, neboť dlouho nevydrží.

plastové otočné dveře

V neposlední řadě musíme zmínit také jednoduchost údržby. Všichni víme, že ze dřeva se nejrůznější skvrny dostávají někdy poměrně obtížně. U PVC dveří Vsetín tento problém není, zde stačí na většinu nečistot vlhký hadr, případně i obyčejný čisticí prostředek. Není potřeba se ani bát, že budou poškrábané, pokud více zatlačíme.

Jak je vidět, mají poměrně dost výhod. A byla by tedy škoda je nevyužít.