Vybírejte okna do svého domu podle správných parametrů

6.9.2020 Od Off

Při výměně nebo nové instalaci oken je důležité mít na paměti několik základních věcí, aby všechno šlo a fungovalo podle vašich plánů a představ. Jaké zasklení si pořídit? Jaké sklo do oken je nejlepší? Co všechno má na okno vliv? Na tohle všechno vám odpovídáme v dnešním článku, jehož tématem jsou okna a typy zasklení.
různá okna
1.       Jaké funkce by mělo okno mít?
Samo sebou chceme všichni žít tak, abychom co nejvíce šetřili na energiích. V případě oken se jedná o úsporu tepla. Většinou je hlavním požadavkem právě to, aby byla okna tepelně izolační, ale také částečně soběstačná. K čemu ale budou vaše okna sloužit? Pouze izolaci od tepla, nebo také hlukovou izolaci? A co třeba izolace proti mrazu?

2.       Není nutné mít ve všech oknech stejné zasklení
Většinou je zásadní chybou do všech oken pořizovat stejné zasklení. Například pokud máte okna natočená k hlučné silnici, do ulice, nebo třeba po této cestě chodí děti do školy, je nutné investovat do odhlučnění. Právě v těchto místnostech by měla být okna s dokonalou odhlučňovací izolací, která utlumí naprostou většinu zvuků zvenčí.

3.       Bezpečnost především
Pokud máte okna v přízemí a otočená rovnou do chodníku nebo do hlavní cesty, je nutné myslet na to, aby byla okna bezpečností. Aby vydržela nějaké rány, případně napadení. Investovat do bezpečnostního skla se v tomto případě rozhodně vyplatí.
západ slunce za domem
4.       Na jaké světové straně?
Při výběru zasklení je také nutné myslet na to, na jaké světové straně se okna nacházejí. Nejenom kvůli světla, ale také kvůli síle paprsků, které mohou v létě opírat do oken a vytvářet tak v místnosti doslova skleník.
Tepelná izolace je nejlepší ve dvojskle. Pokud investujete do trojskla, zamezíte orosení skel. Izolační trojsklo je velmi dobré jak pro tepelnou, tak i pro zvukovou izolaci.