Oleje na vlasy

7.9.2020 Od Off

Speciální oleje na vlasy nám pomáhají při péči o ně, aby byly vlasy dokonalé, zdobily a vzbuzovaly obdiv. Vlasové oleje jsou bohaté na vitamíny a minerální látky. Olejů, které jsou určeny k péči na vlasy, je celá řada. Jak vybrat ten správný olej na vlasy, aby byly krásné, a jaký zvolit vhodný způsob aplikace oleje?
růže a mýdlo

Jaký olej je nejlepší?

Oleje na vlasy používala již v dobách minulých i Kleopatra. Oleje jsou prostředkem zcela přírodním a mají nejenom blahodárné účinky na naše vlasy. Na trhu jsou dostupné oleje na vlasy, které jsou průmyslově vyráběné, anebo přírodní. Z těchto olejů jsou to například:
ü  jojobový olej
ü  kokosový olej
ü  olivový olej
ü  mandlový olej
ü  arganový olej
Vlasové oleje jsou schopné vlasy hloubkově regenerovat, dodat jim sílu, oslnivý lesk a dokonce oživit barvu vlasů. Rozhodně se vyhněte těm olejům, které obsahují ftaláty, parabeny, chlorid sodný, triklosan a minerální oleje.

Oleje na vlasy a jejich použití

Oleje se používají jak na suché, tak i mastné vlasy.
ü  Vlasy, které jsou suché, mají sklon k lámavosti, jsou jemnější a také většinou slabší. Tudíž potřebují více péče. Jemné a suché vlasy je vhodnější ošetřovat malým množstvím oleje, který si nejprve zahřejeme v dlani. Někdy stačí pouze pár kapek.
ü  U mastných vlasů ošetřujeme pouze jejich roztřepené konečny, případně dvě třetiny jejich délky. Vyhýbejte se však kořínkům vlasů a vlasové pokožce, jinak bude výsledný dojem ještě mastnější.
Při pobytu na slunci se potom doporučují oleje s UVA/UVB filtrem, které chrání vlasy před ultrafialovým zářením.
květina ve vlasech

Přírodní oleje na vlasy

Mezi nejznámější přírodní oleje na vlasy patří:
Jojobový olej. Nejcennější olej, který je používaný v kosmetickém průmyslu. Jemný olej, který se rychle vstřebává, nezanechává mastnou stoupu a má regenerační účinky. Vlasům dodá přirozený lesk, hebkost, objem a pružnost.