Společnost vzdálené rodiny

15.9.2021 Od Off

Velká většina z nás má nějakou tu vzdálenou rodinu, se kterou se člověk vidí maximálně jednou nebo dvakrát do roka. Jsou lidé, kteří příliš nevědí, co si mají s těmito lidmi říct, protože je ve výsledku vůbec neznají, kromě toho, že je jednou za čas vidí. Mnoho lidí dělá proto to, že pokud se mají s takovými lidmi vidět, raději řeknou, že už mají něco domluveno, aby se s nimi nemuseli setkat, protože opravdu nevědí, o čem by se s danými lidmi bavili.

černé siluety

Někdy to opravdu může vypadat tak, že po celou dobu je ticho, protože si lidé nemají mezi sebou co říct. Jedná se o situaci, která rozhodně není příjemná, ale bohužel takové situace nastávají velmi často.

Dnes je to hodně o tom, že každý člověk má již svoje a za svou rodinu považuje spíše své kamarády, které daného člověka opravdu znají a kteří s ním tráví čas. Vzdálená rodina jsou hlavně lidé, kteří už s daným člověkem nemusí mít pořádně ani nic společného, protože se například jedná o sestry babičky nebo bratry dědečka.

Ne všechny rodiny ale mají takové vztahy, že by si mezi sebou neměly co říct. Existují i rodiny, kde je rozhodně co probírat a kde mají velmi dobré vztahy, takže jsou si schopny říct naprosto vše. Takových rodin je ale čím dál tím méně a je to velká škoda.

sezení pro hosty

Všechno je to ale hodně o charakteru daných lidí. Existují lidé, kteří jsou velmi závistiví a pokud máte více než oni, nemusí vás mít rádi. Existují ale lidé, kteří jsou naopak přející a jsou rádi za to, že jste úspěšní. Bohužel se závistí člověk nehne a to zejména, pokud daný člověk se závistí již vyrůstal. Je jasné, že takový člověk, pokud máte více než on, se s vámi nebude chtít ani bavit a byl by nejraději, pokud byste na daná setkání ani nechodili, jelikož mu vadíte. Rozhodně si z toho nic nedělejte, protože je to problém daného člověka a nikoliv vás. Hleďte si svého a daného člověka ignorujte.

Někdy to opravdu nemusí být mezi rodinami snadné. Mnohé věci člověk ani neovlivní a to, i když by si to přál.