Volby Prezidenta

30.3.2022 Od Off

Ano je to tu. Všichni jsme na tuto událost čekali dvě prezidentská období. Ano Miloš Zeman byl a je svérázný politik a prezident naší země. Měl pár problémů. A v některých situacích vystupoval poněkud výstředně. Ale určitě měl i světlejší okamžiky ve kterých jsme na něj mohli být náležitě pyšní. Ale ať už si to přejeme nebo ne, Miloš Zeman jako prezident končí. A začíná nová politická éra. Ať už šťastná nebo ne nešťastná to nám již prozradí jedině čas. V současné době hýbe celou společností brzká volba prezidenta nového. A do úplného finále se probojovali již dva adepti. A těmi jsou Andrej Babiš a Petr Pavel.

politika

Je to na každém z nás zvlášť komu půjdeme dát svůj hlas. Věřím, že každý bude konat podle svého nejlepšího vědomí a úmyslu. A každý občan, který bude volit to s naší republikou myslí co nejlépe. Myslím, že toto aktuální téma hýbe celou naší zemí. Na internetu a zejména na sociálních sítích kolují různé informace o nich obou. Někdo dokonce i tvrdí, že už jsou prezidentské volby předem domluvené. V druhém kole budou otevřeny volební místnosti 27 a 28 ledna. A to v pátek od 14 hodin do 22 hodiny. A v sobotu pak od 8 hodin do 14 hodin. A jak to, tak bývá volba prezidenta úplně rozdělila naši společnost. Podnítila se mezi lidmi silná nevraživost dokonce až někdy přerostla do nenávisti. Ale k čemu je to vlastně dobré. Těm dvěma pánům, kteří jsou nahoře je to vlastně úplně jedno. Probuďte se nenávist nikomu z nás nepomůže. Jak se říká, zvítězí stejně ten lepší. I když dovolím si tvrdit, že v naší zemi je to spíše o tom, kdo umí lépe lhát.

volební urna

Podle posledních průzkumů, které máme je uvedeno, že mírný náskok má právě Petr Pavel. Ale můžeme jen předpokládat. Co se doopravdy stane přece jenom ukážou jen volby. Z pohledu moci výkonné má prezident tyto výsady: není z výkonu funkce odpovědný, jeho volební období trvá pět let. Jmenuje odvolává předsedu a další členy vlády a přijímá jejich demisi. Svolává zasedání Poslanecké sněmovny a také Poslaneckou sněmovnu rozpouští. Jmenuje soudce Ústavního soudu, jeho předsedu a místopředsedy. Odpouští a zmírňuje tresty uložené soudem a zahlazuje odsouzení. Podepisuje zákony, jmenuje členy Bankovní rady České národní banky. Takže všem přeji při volbách zdravý rozum a šťastnou ruku.