Proč je hraní her s dětmi přínosné pro všechny

22.3.2022 Od Off

Dnes, v době internetu a jeho nekonečných možností se již nestává tak často, že si celá rodina sedne například k deskové či karetní hře. A to je velká škoda, neboť tyto chvíle jsou důležitější, než si umíme představit, a to nejen pro našeho potomka, ale i pro nás.

 

Zde je samozřejmě důležité poznamenat, že je nutný správný výběr hry. Měla by být tak jednoduchá, aby její pravidla dokázalo snadno pochopit i dítě, avšak tak zábavná, aby si ji užil i dospělý. I to je koneckonců důvod, proč se stále vracíme k osvědčeným klasikám, jako je například Člověče, nezlob se.

 

partie Člověče, nezlob se

 

Pravdou je, že dnes najdete v hračkářství mnoho nejrůznějších deskových her, avšak většina z nich má poměrně náročná pravidla, nebo nejsou pro dospělého člověka příliš zábavná. Případně trvá příliš dlouho, než se dohraje, a tak ji jen málokdy dokončíme.

 

Pokud však najdeme tu pravou, máme vyhráno. Děti se samozřejmě tímto zabaví a nebudou mít čas na zlobení, avšak zároveň se tím také učí novým dovednostem – ať už je to trpělivost, následování pravidel, strategie, spolupráce či mnohé jiné, podle typu hry, kterou hrajeme.

 

hra Bludiště

 

Co se dospělého hráče týká, tak ten se může tímto způsobem odreagovat a na chvíli zapomenout na povinnosti a starosti všedního dne. Také si tím bystří mozek, což rozhodně není k zahození. Koneckonců, na mozek se dá pohlížet také jako na svého druhu sval – pokud jej nebudeme používat a obnovovat si naše znalosti a dovednosti, pak o ně postupem času přijdeme. A to by rozhodně byla škoda.

 

Největší přínos ale spočívá ve stmelení celé rodiny. Zde nezáleží na tom, jaké máme zájmy či koníčky, kdo je rodič a kdo dítě. Důležité je, že jsme spolu a bavíme se. To přispívá k vytvoření důvěry a pouta mezi jednotlivými členy a ve vytvoření příjemné atmosféry. A věřte, že pro spokojený domov, kam se všichni budou rádi vracet, není nic důležitějšího.