Výběr dětské postele nepodceňujte. Na co se zaměřit a co všechno by měla mít?

13.11.2019 Od Off

Spánek je pro lidské tělo nezbytný a v době, kdy se dítě vyvíjí a roste je potřeba připravit dítěti dostatečný a pohodlný prostor ke spánku. Výběr dětské postele tedy neberte na lehkou váhu a zaměřte se na více faktorů. Nezapomeňte, že děti nejen rostou, ale také sebou v noci poměrně dost hází a cestují po posteli. Co by takové dětské posteli nemělo chybět a z jakého by měla být materiálu?

pokojíček holčiček

Bezpečnost na prvním místě

Při výběru dětské postele nezapomeňte na to, že i když dítě už vyrostlo a není potřeba jej ukládat do postýlky s ohrádkou, zaoblené hrany a kulaté čelo postele by měly být samozřejmostí. Obvykle každé dítě sebou v noci poměrně dost hází, převaluje se a tak je pravděpodobné, že se může kdykoliv během noci uhodit. Všechny hrany by tak měly být kulaté a stěna kolem postele by měla být nejlépe ještě něčím oblepena nebo alespoň obložena měkkými polštáři nebo plyšáky, což jistě u žádného dítka nebude problém.
Dřevěné postele mají v tomto případě vždycky přednost, opracované dřevo, popřípadě přelakované se zaoblenými hranami bývá měkčí a navíc u přírodního materiálu budete mít jistotu zdravotní nezávadnosti. Výhodou dřevěného materiálu je pak i jeho snadná údržba. I když jej dítě zašpiní, dá se snadno otřít jen za pomocí vlhkého hadříku.
zvýšená postel

Výhody pro maminky

Dětské postele s úložným prostorem mají obrovskou výhodu a ocení ji především maminky. Do úložného prostoru pod postelí se snadno dostanou i děti a tak si mohou konečně začít uklízet své hračky sami. A že jich dnes děti opravdu nemají málo. Zvětší se tak i prostor v dětském pokojíčku, což se bude hodit předškolákům, kteří brzy budou potřebovat psací stůl. I nižší postele mohou svůj úložný prostor mít, výšku postele vybírejte vždy s ohledem na věk a šikovnost dítěte. U menších dětí je vhodné vybírat také postel takovou, která má zábrany, bočnice nebo ochranné panely. U mnoha postelí se tyto zábrany dají po čase oddělat pryč.