Když dřevo, tak to kvalitní!

26.11.2019 Od Off

Rekonstruujete, stavíte? V takovém případě se většinou neobejdete bez dřeva. Dřevo je v mnoha ohledech naprosto dokonalý materiál, se kterým se skvěle pracuje, aniž byste k tomu potřebovali nějaké speciální nářadí. Dobře si s ním poradí i amatér a domácí kutil samouk. A co je důležité, dřevo koupíte za skvělou cenu.dřevěná podlaha, desky, zeď
Na trhu je opravdu široká nabídka, ať už jde o jednotlivé druhy dřevin, anebo o výrobky – polotovary ze dřeva.
Při stavbách a rekonstrukcích se nejčastěji na běžné konstrukce využívá běžné měkké smrkové dřevo, které si můžete pořídit za opravdu výhodnou cenu. A to v různých podobách od desek až po hranoly.
Ovšem pozor, při výběru těch pravých produktů se vyplatí zamyslet nad tím, za co vlastně platíte a zda není rozumné si připlatit za trochu vyšší kvalitu. Nebude vás stát mnoho peněz navíc, a přitom na tom ve výsledku ještě vyděláte – ušetříte si čas, práci, a v konečném důsledku i výdaje.
Při výběru těch pravých hranolů pro vaši stavbu zvolte jednoznačně kvh hranoly . Ty se od běžného materiálu liší tím, že jsou ohoblované a důkladně vysušené. To vám přináší celou řadu výhod.
Vysušené dřevo je tvarově stálé. Nebude se kroutit, ani praskat. V uzavřené konstrukci nebude plesnivět. Nemusíte se obávat nevzhledných prasklin na nosné konstrukci, ani následné změny délky a šířky a obecně tvaru produktu na stavbě. Nejenže to lépe vypadá, ale zároveň budete mít díky kvalitnímu materiálu jistotu, že výsledek vaší práce bude trvalý a bez závad.kmen, letokruhy, dřevo
Navíc, díky tomu, že jsou kvh hranoly povrchově opracované, ušetříte si čas, práci a materiál při případné úpravě. Na povrchové úpravy barvením a lakováním spotřebujete méně přípravků, takže opět ušetříte.
A ušetřit můžete i při převozu, neboť vysušené dřevo je lehčí, takže je možné převážet více materiálu naráz.
Zkrátka se jedná o investici, která se vyplatí!