Za romantikou na Českobudějovicko

23.5.2022 Od Off

Když se lidé rozhodují, že budou trávit volný čas na Českobudějovicku, jednou z možností, jak jej prožít, je cykloturistika. Tamní krajina vám nabídne obrovské množství značených tras, kde budete potkávat další nadšence, a možná vám to nebude příliš vyhovovat, kvůli ztrátě soukromí.

České Budějovice

Je tu však i několik tras, které nejsou přímo značené, a přesto jsou mnohdy zajímavější, než ty, které jsou uváděné v reklamních prospektech.

Ubytujete-li se v některém z penzionů v Českých Budějovicích, máte jedinečnou možnost si tu užít krásné slunečné letní dny, které by vám mohli závidět mnozí, co cestují stovky kilometrů do zahraničí.

Rožmberk nad Vltavou

Které trasy na kolech stojí na Českobudějovicku za to

Dubičné – Hlincová Hora – Zvíkov – Domanín – Třeboň – začněte na vrchu Dubičné, odkud je fantastický panoramatický pohled na jihočeskou metropoli. Pokračujte po silnici třetí třídy, která nedávno dostala nový asfaltový povrch, ale podstatné je, že je tu krásný výhled a otevřená krajina, kudy dobře proudí energie. Podél silnice jsou místy vysázené břízky a louky s remízky tu dotváří romantickou atmosféru.

Nedabyle – Strážkovice – Komařice – Římov – Třebonín – Rájov – Přísečná – Český Krumlov – tato trasa sice vede po frekventovanější silnici, ale překvapí vás zajímavou krajinou, kterou byste tu možná ani neočekávali. Opět daleké rozhledy do Blanského lesa a na Českobudějovicko, takže se tu určitě nebudete nudit. Výlet zakončíte v Českém Krumlově, kde je opět mnoho podnětů k trávení volného času.

Krásetín – Holubov – Třísov – Plešovice – Zlatá Koruna – pokud máte v plánu navštívit Kleť, což vám vřele doporučujeme, můžete odtud pokračovat na kolech až k údolí Vltavy do Zlaté Koruny. Začněte v Krásetíně pod dolní stanicí sedačkové lanovky a pokračujte do Holubova a Třísova k požární nádrži, odkud je velmi zajímavý výhled, aniž byste museli stoupat na nějakou rozhlednu. Můžete poté navštívit i areál kláštera ve Zlaté Koruně a občerstvit se ve vodáckém kempu na druhém břehu Vltavy.