Relax ve vlastním bazénu

11.6.2022 Od Off

U rodinného bazénu na zahrádce si můžete užívat klidnou pohodu a relaxaci po uspěchaných dnech v práci se svojí nejbližší rodinou. Navíc máte tu jistotu, že prostředí, ve kterém se pohybujete, je hygienicky nezávadné. Pokud také plánujete věnovat se ve svém volném čase trochu sportovním aktivitám, není lepšího řešení, než zaplavat si ve vlastním bazénu. Když už se rozhodnete pro bazén na zahradě, který se stane vaším odpočinkovým místem k trávení volného času, je třeba si nejenom promyslet, jaký, jak veliký, a kde si necháte bazén postavit, ale také, jak a u koho zařídit výkopové práce a uložení plastového bazénu do jámy Bazenygluc.cz.

Žena v bazénu

Jakmile se totiž rozhodujeme pro bazén, je třeba uvážit, jak veliký prostor našemu bazénu vyčleníme, kam ten bazén umístíme, zda se na to vybrané místo vůbec hodí, jak okolní prostředí ovlivní a hlavně, kolik lidí bude bazén využívat. Obvykle se při plánování bazénu na zahradě vypočítává poměr jeho dlouhé a krátké strany, kdy je tento poměr v ideálním rozměru jedna ku dvěma. Pokud bychom například zvolili delší strany ještě o nějaký kus delší, vznikl by nám z toho bazén ve tvaru nudle, který by esteticky příliš dobře nepůsobil. Další skutečností, kterou je třeba vzít v potaz při výběru bazénu je jeho hloubka. Je nutno totiž počítat i s tím, že malá hloubka bazénu, například metr dvacet, není z bezpečnostního hlediska pro děti příliš vhodná. To je možná snad v případech, kdy jsou děti ještě malé, ale jak postupem času děti rostou, je pro ně tato malá hloubka bazénu nedostačující. Správné a vhodné umístění bazénu na zahradě je velice důležité, neboť je nutno počítat s tím, že již umístěný bazén nejde později jinak umístit, nebo posunout. Jednou z nejzásadnějších věcí je v tomto případě teplota vody a vzduchu. Z toho vychází, že bazén je třeba umístit na místo, kde po většinu dne svítí slunce.

Bazén

Rovněž by vybrané místo pro bazén na zahradě mělo poskytovat dostatek našeho soukromí, neboť je to místo pro odpočinek a relaxaci. Jako ideálním řešením se i v tomto ohledu jeví vybudování oddechových zón okolo bazénu pro celou vaši rodinu. Mohou to být malé, anebo i větší terasy, případně jiné plochy, kde budete nerušeně ve svém volnu snít a odpočívat.