Zdravotní výhody domácího mazlíčka

23.7.2022 Od Off

Většina lidí si uvědomuje štěstí a radosti, které nám domácí mazlíčci přinášejí do života, ale ne každý má jasno o jejich zdravotních přínosech. Výzkumy prokázaly, že vlastnictví domácího mazlíčka může dělat zázraky pro zlepšení vašeho fyzického i duševního zdraví.

Výhody domácích mazlíčků na vaše fyzické zdraví:

Lidé, kteří mají domácí mazlíčky, mají menší pravděpodobnost, že budou trpět vysokým krevním tlakem, protože domácí zvířata pomáhají udržovat systolický a diastolický krevní tlak.
Domácí mazlíčci pomáhají snižovat hladinu triglyceridů a cholesterolu a tím předcházejí srdečním onemocněním.
Mít domácího mazlíčka může snížit riziko mrtvice a infarktu.
Domácí mazlíčci také podporují cvičení a pomáhají vám zůstat v kondici, aby se zabránilo obezitě, a tím předcházejí poruchám souvisejícím s obezitou.

m

Lidé, kteří mají doma domácího mazlíčka, mají silnější imunitu než ti, kteří ho nemají.
Terapeutická zvířata pomáhají při léčbě bolesti a pomáhají při zotavování kritických pacientů v nemocnici.
Vlastnictví psa snižuje riziko předčasného úmrtí až o 70 %.
Většina lidí po adopci domácího mazlíčka udělá lepší změny životního stylu.
Výhody domácích mazlíčků na vaše duševní zdraví:
Domácí mazlíčci udržují stres, úzkost a deprese na uzdě.
Čas strávený s domácími mazlíčky může zvýšit přenašeče dopaminu a serotoninu, o kterých je známo, že mají uklidňující a příjemné vlastnosti.
Podle výzkumu interakce se psy zvyšuje „hormon lásky“ zvaný oxytocin. Oxytocin je hormon „dobré nálady“ zodpovědný za sociální vazby, který zlepšuje naši psychickou pohodu, když se stáváme více společenskými.
Lidé mají základní potřebu doteku a domácí mazlíček může tuto potřebu naplňovat každý den. Každodenní přitulení, objímání a dotýkání se svého chlupatého přítele může způsobit, že se budete cítit potřební a žádaná.
Většina velkých psů vyžaduje dostatek pohybu a tito aktivní psi vás udrží v pohybu, protože je musíte brát ven na procházky, cvičení a procházky. Tato cvičení vám výrazně zlepší náladu.
Mít domácího mazlíčka vás povzbuzuje ke zdravému životnímu stylu, který pomáhá snižovat příznaky deprese, bipolární poruchy a dalších duševních poruch.
Terapeutičtí psi mohou zlepšit duševní pohodu lidí, kteří procházejí terapií rakoviny nebo PTSD (posttraumatická stresová porucha).
Mít doma domácího mazlíčka může zmírnit osamělost, zvláště pokud žijete sami (a oh, mohou vám také pomoci získat rande!).
„Všechny druhy domácích mazlíčků jsou pro vaše zdraví stejně výhodné.“
Domácí mazlíčci, zejména psi a kočky, mohou pomoci lidem žít šťastnější a zdravější život se svými okouzlujícími a milujícími osobnostmi. Pamatujte však, že každé zvíře může být stejně prospěšné pro vaše zdraví. Králík by pro vás mohl být ideálním mazlíčkem, pokud máte omezený prostor, zatímco ptáci mohou oživit prostředí vašeho domu. Sledování akvária plného ryb vám může pomoci zbystřit vaši koncentraci a snížit tepovou frekvenci, zatímco koně, hadi, ještěrky a další exotičtí plazi vyžadují luxusní mazlíčky.

Výhody domácích mazlíčků pro seniory

Nemyslím si, že stárnutí může přinést osamělost. Rodina a přátelé se odstěhují a začnou se projevovat problémy se stářím. Je těžké často chodit ven a rozvíjí se pocit, že jste uvězněni v domě. To je, když naši strážní andělé přijdou na pomoc. Domácí mazlíčci jsou nejspolehlivějším zdrojem pohodlí a společnosti a mohou být pro seniory přínosem nesčetnými způsoby.

m

Podle průzkumu se 65 % starších lidí necítí depresivně a osaměle, když jsou s domácími mazlíčky, protože jim poskytují velkou společnost.
Většina seniorů se kvůli svým zdravotním problémům zdráhá cvičit a chodit ven na procházky, ale mít domácího mazlíčka je povzbuzuje k tomu, aby venčili své chlupaté společníky, což jim nakonec pomáhá zůstat aktivní.
Senioři se rádi starají o své děti a vnoučata, ale čas rychle letí a nakonec jsou sami. Péče o domácího mazlíčka může být velmi uspokojující a může pomoci znovu získat tento pocit péče.
Podle výzkumu může interakce s domácími zvířaty snížit kortizol, stresový hormon. Bylo zjištěno, že nízké hladiny kortizolu jsou spojeny s nízkým krevním tlakem a mohou pomoci při úlevě od stresu.
Zjistilo se, že starší lidé s onemocněními, jako je Alzheimerova choroba nebo demence, trpí menšími záchvaty úzkosti a menšími problémy s neklidem a chováním, když jsou v blízkosti domácích mazlíčků.