Co potřebujete vědět o péči a údržbě vířivé vany?

11.1.2022 Od Off

Domácí vířivka dnes není už žádný luxus, stále více lidí si ji pořizuje. Je to výhodné ale patří k tomu i práce a starost. Jak se o vířivku postarat?

Co potřebujete vědět o péči a údržbě vířivé vany?

Chtěli byste si také domů pořídit vlastní vířivou vanu? Dnes je to celkem trend, který si oblíbilo hodně lidí. Koupání ve vířivce má přeci jen relaxační i léčebné účinky a je velmi příjemné. Vířivá vana navíc může být umístěna jak v interiéru, tak i v exteriéru, což je další výhoda. Nemusíte mít tak zrovna rozsáhlý pozemek, abyste si vířivku mohli pořídit. Koupání je pak možné celoročně, teplotu vody si také můžete sami regulovat podle okolní teploty i vlastních požadavků. Kromě zábavy a odpočinku ale je potřeba myslet i na to důležité. Tím je údržba a čištění. Co se musí u vířivky pečlivě hlídat?

vířivka u domu

Běžné kroky při údržbě

Nová vířivka je nastavená, seřízené, všechno skvěle funguje a voda v ní je čistá a připravená. Jenže v tomto stavu nemůže vířivka vydržet napořád, bohužel. Je třeba hlídat tvrdost vody a její pH, nezapomínejte, že díky tvrdé vodě se mohou trysky snadněji zanést, ucpat a pokazit se. Určitě je potřeba vodu čistit, pouštět filtraci a starat se i o to, aby byla voda pravidelně dezinfikovaná a ošetřovaná speciálními přípravky. Čištění vířivky a popřípadě i výměnu vody pak můžete řešit individuálně, tedy s ohledem na to, jak často vířivku využíváte aktivně. Je i mnoho druhů vířivek, tomu by měla být péče uzpůsobená. Pokud vířivku třeba na zimu nevypouštíte, musíte ji udržovat stále v chodu, i když se v ní koupete méně, můžete ji ale i zazimovat.

Co se týče výběru, důležitá je jistě velikost. Pokud chcete ve vířivce být s celou rodinou, budete ji potřebovat větší, je třeba najít vhodné místo a zase počítat s náročnější údržbou i složitější výměnou vody. Kromě těchto zcela běžných kroků ale musíte často zkontrolovat také další věci.

koupání v zimě

Servis pro delší životnost

Životnost vířivky je dána tím, jakou péči a servis jí věnujete. Opravy vířivek ale i jejich servis vám nejlépe zajistí nějaká odborná firma. Ta se ale může postarat o celkovou údržbu vířivky a vy budete mít jistotu, že veškerá technologie funguje přesně tak, jak by měla.

O vířivce u sebe doma už nemusíte jen snít!