Ruční tvorba Jana Háteová

16.1.2022 Od Off

Kouzlo domova, sváteční večeře, rodina pohromadě, žádné hádky, pohoda, koledy, cukroví, ozdobený stromeček, dárečky. Taková klasika v českých domácnostech. Je to jedna z mála situací, kde jsme všichni jednotní, nikdo se nehádá kvůli rozlišným politickým názorům, prostě Vánoce jsou posvátné. Mnozí z nás ani nevědí proč, neznají podstatu, ale je to prakticky jedno, každý se těší na dobré jídlo, dokonce ani hospodyně neremcá, že jednomu smaží kapra, druhému kuřecí řízek, další nechce salát, tak má kaši, hlavně jde o ten klid a pohodu.

ozdoby

V některých domácnostech ještě po večeři zakusují chlebíčky, všude je na stolech cukroví, nikdo se nehádá, taková pohoda a klid. Většina má ozdobený stromeček, většinou živý, někdo umělý, jiní mají nazdobenou pouze větev anebo jim visí u lustru pouze jmelí. Ve všech domácnostech, ale můžeme nalézt nějaké ozdoby. Nejvíce jich visí pochopitelně na vánočních stromcích, ale jsou i na těch nazdobených větvích a na jmelí. Často mají lidé i ozdobený stromek, který jim roste v zahradě. Sváteční atmosféru prožíváme všichni stejně, jinak je to ovšem s výzdobou samotnou. Jsou rodiny, hlavně mladé a s malými dětmi, které sice mají stromeček, ale zásadně ozdobený plastovými ozdobami, protože divoké děti při objevování dárků mohou na sebe lehce strhnout strom i s ozdobami, které by se rozbily a ještě je pořezaly.

ozdoba

Moderní rodiny, které v porevolučních letech najely na moderní styl zdobení vánočního stromečku ve stylovém barevném provedení, které každý rok obměňují, bez ohledu na materiál ozdob jsou druhou kategorií. A konečně tou poslední jsou zarytí staromilci, kteří zdobí stále stejně, ozdobami, které kupovali jako děti, nebo je získali od rodičů a prarodičů. S každým pádem tohoto stromečku, nebo nazdobené větve, přicházejí ale o své jemné skleněné ozdoby, až nakonec po letech ta malá krabička ozdob opravdu nestačí. A nyní nastupuje pravá ruční výroba Jany Háteové, která věrně kopíruje výrobu starých skleněných vánočních ozdob. Dokupte zde v internetovém obchodě ručně dělané ozdoby na váš vánoční stromeček.