Vydejte se na túru

25.6.2022 Od Off

Kdo by si jednou za čas nevyšel na procházku nebo dokonce túru. Není to oblíbená činnost jen turistů, ale každý z nás si sem tam rád nějak vyjde, pokud mu to možnosti dovolí. Navíc lze jít na výšlap skoro v každém počasí. Ať už je léto nebo zima, stačí vhodné oblečení a obuv a můžete vyrazit. A že je kam!

výhled

Pokud si myslíte, že za krásnými výhledy musíte cestovat do zahraničí, tak se mýlíte. Protože krásné výhledy se dají objevit i u nás v České republice. Stačí se pořádně rozhlédnout okolo sebe a určitě objevíte nějaký kopec nebo vyhlídku, která se nachází ve vašem okolí. A co s sebou na takový výlet? Určitě začněte první u sebe a pohodlně se oblečte. Zvolte vhodné oblečení tak, aby vám v létě nebylo příliš horko a v zimě naopak zima. Na teplé počasí můžete vyzkoušet funkční oblečení a v zimě vás zase zahřeje Kari Traa mikina, která má skvělé tepelné vlastnosti. Pečlivě vybírejte také boty, ve kterých vás nebude bolet noha a nebudou vás nikde tlačit. Jakmile si totiž dáte špatnou obuv, nejspíš budete mít z výletu více puchýřů než pěkných vzpomínek. V létě taky nezapomeňte na pokrývku hlavy a sluneční brýle.

les

Jakmile máte vybráno oblečení, je na čase sbalit si batůžek, který by měl být mimochodem také pohodlný. Přece jenom se s ním pár kilometrů projdete. Neberte si s sebou zbytečnosti. Sbalte si hlavně vodu, abyste mohli dodržovat pitný režim. Dále pak nějakou svačinu. Neberte si nic, z čeho vám pak bude těžko, to by se vám opravdu dobře e nechodilo. A v neposlední řadě nezapomeňte na základní vybavení lékárničky. Nikdy nevíte, co se může přihodit. A taková náplast nebo obvaz by se vám mohly hodit. Důležité je mít s sebou také mobilní telefon a jestli jdete delší trasu a neznáte to tam, zabalte si i GPS. Budete tak mít jistotu, že nezabloudíte, a kdyby náhodou ano, podle GPS vás někdo snadno najde. Tak šťastnou cestu!